Догляд і турбота за дітьми

Поради від мам з догляду і турботи за дітьми

Алергія у дітей до року при годуванні грудьми

На жаль, алергічні стани нікого не обходять стороною. У тому числі і діточок до року. Часто доводиться чути розповіді батьків, що їхній малюк проявляє до чогось хворобливу чутливість. Зупинимося на деяких видах алергії, які характерні для грудного віку.

 

Алергія у дітей до року при годуванні грудьми

У грудному віці, коли мати ще годує дитину грудьми, у нього можуть з'явитися ознаки цього стану. Це гострі реакції, які представляють захисний механізм, він протистоїть пошкодження клітинних структур і тканин.

 

Практично неможливо передбачити у немовлят алергію. Але досить з його раціону вилучити небудь продукт, щоб зникли неприємні симптоми. Цього буває недостатньо і тоді доводиться починати тривалий курс лікування.

 

Всі знають, що в більшості випадків алергія передається від батьків до дітей. Інакше кажучи, є генетична схильність. Цей механізм виявляється чітко у дітей до року. В інших випадках алерген може просто потрапити ззовні в організм, що росте. Інфекція може з'явитися на шкірі, у шлунку, в дихальних шляхах.

 

У дітей при годуванні грудьми може бути алергія на продукти харчування. Тому матерям, які годують груддю, слід дотримуватися дієти. І не захоплюватися продуктами, які можуть викликати хворобливий стан. Ні в якому разі не можна відмовлятися від коров'ячого молока або яєць. Це потрібно для того, щоб у достатній кількості вироблялося грудне молоко.

 

Запам'ятайте, що яскраві красиві фрукти і овочі (червоні яблука, буряк, помідори і так далі), є сильними алергенами. Ними не можна захоплюватися.

 

Батькам легко визначити алергію за першими ознаками. Лупа на голові, висипання на шкірі, розлад стільця, плач, так як болить живіт, ось стандартні симптоми. Якщо ви хочете, щоб ваш малюк був здоровий, то доведеться себе багато в чому обмежувати. Сосиски, ковбаса, продукти напхані добавками і консервантами, алкоголь. А також деякі ягоди, цитрусові, цукерки, шоколад - це не повний перелік цих продуктів.

 

Можна себе трохи і побалувати. Головне стежити за здоров'ям малюка. Їжте свинину, злакові культури, абрикоси, персики, журавлину і кавуни, але не переїдайте. Це перше правило, його потрібно строго дотримуватися. Якісь нові продукти в раціон вводити обережно і поступово, спостерігайте за самопочуттям малюка.

 

Не можна не сказати про алергію на пил. Це особливо актуально, якщо в квартирі багато запилених книжок на полицях або килимових покриттів. Грудничок буде «дихати» цієї пилом, що осів на одязі, полицях, килимах. Подразнення органів дихання стане природним процесом, і організм почне «оборонятися». Найчастіше періть пил з підвіконь, з полиць. Стать потрібно мити щодня.

 

Зазвичай діти люблять різних тваринок (цуценят, кошенят). Батьки йдуть на поводу у дитини і заводять якогось гризуна або домашня тварина. Нової «іграшці» дитина буде радий, але радість швидко випарується, тому що збільшиться ризик розвитку алергічного стану в кілька разів. І перш ніж купувати хом'ячка чи папугу, подумайте про це.

 

Якщо буде виявлено харчова або пилова алергія у грудних дітей до року, потрібно негайно починати лікування і відвідати кабінет педіатра. Тільки кваліфікований фахівець дасть вам індивідуальні рекомендації і складе дієту. Можна зробити алергопроби. Завдяки їм можна отримати відомості, від яких тварин або предметів побуту потрібно ізолювати дитину і яких ласощів краще уникати.