Догляд і турбота за дітьми

Поради від мам з догляду і турботи за дітьми

Розвиток новонародженої дитини, слух і зір

Розвиток новонародженої дитини, слух і зірНовонароджена дитина росте і розвивається в перший місяць життя швидкими темпами. Удосконалюються його фізичні та психічні вміння. Розвиток дитини в перший місяць життя дитини приблизно однакові для всіх новонароджених . По-перше , у дитини поступово подовжується період неспання між годуваннями . В цей час малюк реагує на різні зовнішні впливи. Дана стаття присвячена наступній темі : розвиток новонародженої дитини , слух і зір.

Перші реакції на зовнішні подразники формуються у дитини в залежності від стану його здоров'я і від умов її життя . Наприклад , деякі діти в перший місяць життя можуть реагувати на звук брязкальця , на яскраву іграшку. При цьому у них вщухають на час руху кінцівок , а погляд зупиняється на деякий час на об'єкті уваги. Малюк з часом навчається реагувати на звернення до нього , на дзвін дзвоника , яскраву іграшку.

 

Розвиток дитини в перший місяць життя також характеризується тим , що під час годування дитина зупиняє погляд на обличчі матері. Так розвивається зір дитини . Якщо під час годування мама заговорить з малюком , то він , ймовірно , зупинить ненадовго погляд на її обличчі , десь в області чола і перенісся . Наприкінці першого місяця життя дитина вже здатна спостерігати за рухомою іграшкою , його погляд спочатку відстає від неї , але скоро дитина навчиться фокусувати свій погляд , керувати зором.

 

Наступним досягненням в розвитку малюка в перший місяць життя буде те , що при звуці брязкальця малюк буде намагатися поглядом відшукати її . Так відбувається розвиток слуху . Не завжди такі досягнення дитині даються на першому місяці , часто він опановує ними пізніше , але якщо допомагати малюкові , створювати йому необхідні умови для його розвитку , тим швидше ваш малюк буде рости і розвиватися.

 

Навіть найменша дитина потребує уваги дорослих , в їх спілкуванні . З грудним немовлям потрібно частіше розмовляти , співати йому пісні. Не варто ігнорувати його плач , візьміть його на руки , покачайте , так малюк буде завжди відчувати , що ви його любите , у нього раніше почнуть розвиватися навички спілкування , що принесе вам , у свою чергу , велику радість. Що може бути чудеснее , ніж місячний малюк , що дивиться вам в очі , коли ви звертаєтеся до нього?

 

Тільки тоді , коли малюк навчитися контактувати поглядом з вами , він почне адресувати вам свої емоції. Поступово він стане розуміти , що мама реагує на його плач , і якщо до цього він кричав просто в простір , то після того , як він навчитися концентрувати погляд на обличчі людини , він стане кричати вам . Коли дитина починає з допомогою погляду контактувати з батьками , тоді можна говорить про те , що він готовий до розвитку спілкування.

 

Перша посмішка дитини з'являється незабаром після того , як він навчився дивитися в очі. Посмішка може прослизати і в перші дні життя дитини , але ця посмішка неусвідомлена . Новонароджений може посміхатися закривши очі . Такі посмішки називаються фізіологічними . Перша посмішка крихти , яка супроводжується поглядом вам в очі , називається соціальною , так як вона вже адресує вам позитивні емоції , які відчуває малюк. Посміхатися дитина може у відповідь на ласкаве звернення до нього дорослого і в інших випадках . Перший місяць життя - це , так звана , підготовка до спілкування.

 

Щоб розвивати слух і зір малюка , щоб малюк хотів спілкуватися , потрібно частіше розмовляти з ним. Ви можете просто читати йому , або описувати йому ті якості , якими він буде володіти в більш старшому віці. говорити малюкові можна все , що завгодно , адже в цей час він ще не розуміє вас . Але сам факт звернення до дитини діє благотворно на розвиток його потреби спілкування , заспокоює його нервову систему. Також в перший місяць життя слід розвивати візуальні вміння дитини - якщо ви бачите , що малюк лежить з відкритими очима , відразу ж намагайтеся привернути його увагу до себе або до яскравої іграшці . Називайте крихітку по імені, посміхайтеся йому , робіть все можливе , щоб зоровий контакт тривав якомога довше.

 

Щоб малюк розвивався правильно , слід заохочувати його заслуги . Нехай він ще зовсім маленький , навіть його перша посмішка заслуговує заохочення . Хваліть малюка ласкавими словами , погладьте його по голівці , бичка . Можна спробувати викликати посмішку крихти самостійно - ласкаво назвіть його по імені і легенько ущипніть його за щічку .

 

Але не варто наполягати на чомусь , якщо ви бачите , що у дитини зіпсувався настрій , він голодний або хоче спати. Спілкування потрібно пропонувати , а не нав'язувати . Тільки в цьому випадку малюк буде вчитися спілкуватися і проявляти активність.

 

Практично одночасно з появою соціальної посмішки , малюк починає посміхатися при вигляді яскравої іграшки. Дітям в один місяць корисно посадити в ліжечко ляльку . Нехай спочатку малюк не зверне на неї жодної уваги , незабаром він вже почне її розглядати з великим інтересом. Діти в перший місяць життя дивляться у вікно , на лампу , на блискучі предмети. При цьому розвивається допитливість дитини.