Догляд і турбота за дітьми

Поради від мам з догляду і турботи за дітьми

Поради для виховання маленьких дітей

Наші поради для виховання маленьких дітей допоможуть зрозуміти вам вашої дитини і вирішити , що для нього найкраще.

Син росте агресором

Мій 1,5 - однорічний син постійно б'ється на дитячому майданчику , щось забирає у дітей , штовхає їх , може навіть вдарити . Я постійно роблю йому зауваження , але він не припиняє. Адже в сім'ї у нас спокійні , добрі відносини . Звідки це ? І що робити ?

 

Для дитини до 2 років весь світ складається тільки з його бажань ! Він щиро не розуміє , що в інших людей теж є свої бажання , потреби , що вони теж щось відчувають. Тому з людьми малюк може поводитися так само, як з іграшковим ведмедиком - штовхати , кидати . Він взагалі не розуміє , чому за ведмедика ви його не лаєте , зате караєте за Діму , якого він штовхнув. Ви праві , треба робити дитині зауваження , пояснювати , як слід поводитися. І розбороняти маленьких забіяк на майданчику теж треба. А от чекати миттєвих результатів не варто : всьому свій час. З часом дитина зрозуміє , що бити інших не можна.

 

 

Коли дитина розповідає сон

 

Моєму синові 4 роки. Нещодавно він став говорити , що йому сняться страшні сни , став боятися темряви . Не знаю , як чинити , чи залишати нічник включеним всю ніч? Або змусити сина перебороти свій страх перед темрявою ?

 

Дитячі страхи зустрічаються досить часто , і шкода, що не завжди батьки надають їм значення . Страх не беруться з нізвідки : можливо , що - то розтривожило , налякало , втомило , здивувало дитини , і він невірно розшифрував це подія , додав йому незвичайний , фантазійний характер? Це можуть бути як життєві неприємності - батьківські сварки , скандали , втрати і втрати , так і цілком звичайні , пересічні на погляд дорослої людини події та явища - поїздка на відпочинок , на дачу , побачений дитиною кінофільм. Пригадайте , не могли син почути , як ви з чоловіком займаєтеся сексом ? Це теж могло вплинути на страхи дитини. Розпитайте сина , що його турбує . Це дозволить вам дізнатися , звідки взялися страхи , і допомогти синові позбутися від них. Виробіть ритуал відходу до сну , включайте нічник , розповідайте маляті на ніч казки , обіймайте його , нехай спокійно засинає поруч з вами. З часом він переросте свої дитячі страхи.

 

 

Кота доведеться приспати ...

 

У нас давно живе кіт , і дочка пам'ятає його з народження. Вихованець вже старий , дуже хворий , ветеринар порадив його приспати . Але як повідомити про це дочки ? Може , краще сказати , що кіт втік ?

 

Краще сказати всю правду про хворобу і усипляння кота. До речі , діти часто не вважають смерть такої жахливої , як ми , дорослі . Ця новина, звичайно , може викликати сльози , істерику , замкнутість або відсутність зовнішньої реакції . Але головне , щоб ви підтримали дочку в годину втрати. Важливо , щоб вона відкрито горювала по котові , плакала разом з вами. Адже для переживання горя , втрати важливо не замикатися , не йти у себе .

 

 

Ось така бруднуля !

 

Дочка , якій 11 років , стала все розкидати по кімнаті - одяг , фантики від цукерок. Раніше вона так себе не вела ! Як бути ?

 

Така поведінка характерна для підлітків - це одна з форм протесту , непокори. Нагадайте дочки , що в квартирі живе не вона одна , а вся родина , і хоча б тому треба дотримувати чистоту. Встановіть , в які дні за прибирання в квартирі буде відповідати дочка , а коли - ви . І обговоріть , які заходи ви будете приймати , якщо домовленість буде порушена дочкою. Але і вам самій доведеться дотримувати чистоту ! Поділивши " територію " , дочка знайде ту незалежність , про яку так мріють підлітки.

 

 

Чому вона тримається за мамину спідницю?

 

Моя 4- річна дочка не відпускає мене ні на крок. На розвиваючі заняття без мене не йде , плаче , каже , що боїться , а викладачі проти моєї присутності в групі. Що робити ?

 

Чи часто дівчинка контактує з іншими людьми , крім вас? Швидше за все , немає. Можливо , тому вона губиться в дитячому колективі , шукає вашої підтримки. Крім того , постарайтеся розібратися з собою , чи готові ви самі відпустити дитину ? Чи не ваші власні страхи демонструє дитина ? Діти так люблять нас , що намагаються висловлювати наші емоції. І чи довіряєте ви педагогу , у якого займається дочка ? Якщо так , прислухайтеся до поради вчительки : сидите під дверима і приходьте за першим покликом.

 

 

В гостях у бабусі з дідусем

 

Мої батьки живуть за містом і часто забирають онуків на вихідні та канікули до себе. Я не проти , але після повернення від бабусі з дідусем двоє моїх хлопчиків трьох і восьми років стають некерованими : примхи , істерики , образи на мене . Що робити ?

 

Можливо , діти так сильно переживають зміну місця : спочатку розлуку з вами , потім розлуку з бабусею і дідусем. Мабуть , це великий для них стрес , хоч вони і не усвідомлюють цього. Ситуація , ймовірно , посилюється ще і тим , що їх двоє , і напруга вони можуть передавати один одному. Який вихід? Вирушайте в гості до людей похилого віку разом з дітьми. Або нехай батьки приїжджають до вас у гості. Зі старшим сином можна вже спробувати поговорити по душах : що він відчуває , коли збирається виїжджати , як він там проводить час , чи сумує за вас? Що змушує його ображатися на вас? Так ви покажете йому , що є інші способи зняття напруги , неминуче виникає через розставань .

 

 

Захистіть сина від ... вчительки !

 

Мого сина не злюбила одна вчителька . Я вважаю , що вона спеціально занижує йому оцінки , прискіпується до його поведінки . Йти до неї розбиратися ? Або відразу поскаржитися завуча або директору ?

 

Ваш святий обов'язок в даних радах для виховання маленьких дітей - відстоювати інтереси дитини. Звичайно , треба сходити до школи. Правда , керівництво школи може бути взагалі не в курсі ситуації , і пройде великий відрізок часу , перш ніж воно розбереться. І потім , швидше за все , спочатку з корпоративної солідарності керівництво прийме сторону вчителя. Так що краще спочатку поговорити з вчителькою про те , чим саме вона незадоволена : поведінкою , знаннями ? Нехай приведе конкретні приклади поганої поведінки і скаже , що повинен знати успішний учень на сьогоднішній день. Цим ви покажете їй , що ситуація вас хвилює , що ви не збираєтеся пускати її на самоплив і що ви готові спільними діями педагог - батько допомогти дитині досягти хороших результатів . Нехай вчителька порекомендує літературу , призначить час перездачі робіт . А от якщо ви не відчуєте бажання вчителя співпрацювати з вами , тоді зверніться до керівництва школи і спробуйте вирішити питання на цьому рівні.

 

 

Я не піду в дитячий сад!

 

Моя дочка пішла в садок . З тих пір її не впізнати: вередує , неспокійно спить , часто плаче. Каже "Не хочу в сад! " Що ж робити ?

 

Перераховані вами ознаки в радах для виховання маленьких дітей характерні для поведінки дитини в стані стресу. Спробуйте змінити групу , сам садок, не водити дочку туди якийсь час . У саду повинен бути психолог , який допомагає адаптуватися новачкам. Налаштуйтеся на те , що з часом дитина звикне до саду , знайде там друзів.