Догляд і турбота за дітьми

Поради від мам з догляду і турботи за дітьми

Набряки під очима у дитини

Як відомо , будь-яке нездужання відразу ж відбивається на нашому обличчі. І проявляється це найчастіше у вигляді кіл та набряків під очима. У дорослих , при відсутності хронічних хвороб , основною причиною стає перевтома , яке без сліду проходить після відпочинку або застосування косметичних процедур , але от з дітьми справа йде по -іншому. Визначити причину появи набряклості нижньої повіки у дитини скрутно , але і спостережувані симптоми не завжди вказують на проблеми зі здоров'ям.

 

Причини розвитку набряклості під очима у дітей

У деяких випадках набряки повік можуть бути наслідком всіляких захворювань. Це можуть бути патології нирок , сечовивідних шляхів , печінки , вегето - судинна дистонія , порушення обміну речовин , запалення пазух носа , аденоїди , коньюктивит .

 

Але набряки під очима у дитини не завжди вказують на наявність захворювань. Нерідко вони з'являються після тривалого плачу , при запаленні слизової очей , а також при звичайній алергії. Набряки під очима у немовлят можуть бути пов'язані з прорізуванням зубів.

 

Однією з поширених причин припухлості під очима є затримка рідини в організмі , яка накопичується в тканинах. Це наслідок поганої роботи нирок або наявності запальних процесів у сечостатевій системі . При цьому , крім особи , набряки у дитини можуть спостерігатися і на інших частинах тіла , охоплюючи весь організм.

 

Наступною причиною можна назвати генетичну схильність. У разі , якщо у близьких родичів «мішки» під очима мають місце , то їх наявність у вашої дитини - це лише спадковість , яка може виявлятися вже в ранньому або підлітковому віці.

 

Крім цього , набряклість нижньої повіки може бути викликана порушенням режиму сну. А адже це питання так само значущий для здоров'я , як повноцінне харчування і перебування на свіжому повітрі.

 

Дуже часто повіки набрякають при перевтомі дитини , особливо після тривалої гри за комп'ютером , або перегляду телевізора або читання книги.

 

Дуже відповідально слід поставитися до проблеми і своєчасно звернутися до лікаря , якщо :

 

Припухлість під очима в сукупності з набуханням джерельця , сильним занепокоєнням і плачем дитини , може бути наслідком підвищеного внутрішньочерепного тиску.

Набряки під очима виникли раптово , спостерігається сльозотеча і почервоніння очей , слизові виділення з носа , дитина поводиться неспокійно . Такі ознаки можуть бути симптомами алергії (набряк Квінке ) .

Набряклість під очима у дитини супроводжується головним болем , підвищенням температури тіла , болем у області попереку , порушується сечовипускання або спостерігається присутність крові в сечі. У цьому випадку причиною можуть стати захворювання нирок і сечовивідних шляхів.

Виникаючі регулярно і не проходять довгий час набряки .

Як допомогти ?

 

Щоб позбавити дитину від настільки неприємного явища , поставтеся з особливою увагою до його способу життя . Забезпечте йому повноцінний відпочинок , тривалий сон , щоденні прогулянки на свіжому повітрі , зведіть до мінімуму перебування за комп'ютером і телевізором. Подбайте про те , щоб раціон був насичений свіжими овочами та фруктами , контролюйте кількість споживаної солі.